Turniej charytatywny – PSG Tuplice

W dniu 24 maja 2019 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach przy dużym wsparciu ZT NSZZ FSG przy PSG Tuplicach wzięli udział w turnieju piłki nożnej z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej połączonym z festynem charytatywnym na rzecz 3-letniego Mikołajka Walaska – synka policjanta z żarskiej komendy, który od urodzenia posiada uszkodzony rdzeń kręgowy. Turniej zorganizowany został na boisku „Unia” w Kunicach a głównym organizatorem byli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Na murawie spotkały się drużyny policjantów, strażaków, sędziów piłkarskich, straży granicznej oraz policjantów z Niemiec.
Na wszystkich, którzy tego dnia pojawili się na boisku czekało wiele atrakcji. Dmuchane zamki, ścianka do wspinaczki, strzelnica, pokaz tresury psów policyjnych, rodeo, symulator zderzeń, malowanie twarzy.
Swoje stoiska promocyjne wystawili : WOPR i PCK, Komenda Powiatowa PSP w Żarach, Straż Miejska, Nadleśnictwo Lipinki, Straż Graniczna i oczywiście Komenda Powiatowa Policji w Żarach.
Podczas festynu odbyła się licytacja charytatywna fantastycznych przedmiotów m.in. : piłek z autografem Zbigniewa Bońka, koszulki z autografami Józefa Młynarczyka .
Pogoda dopisała, gorące i otwarte serca ludzi również. Zebrano tego dnia 11 tys. 900 złotych na rehabilitację Mikołajka.

Tychowski Paweł